Vlastní dům či byt

Vlastnit nemovitost je pro mnoha lidí životní cíl. Je to skvělý způsob, jak si ukládat peníze. Peníze neztrácí na hodnotě, což je momentálně obrovské plus. V České republice je nyní inflace přes čtrnáct procent a bude hůř (nejvyšší v celé Evropě). Pro ty z vás, kteří by nevěděli, co je to inflace – jedná se o zvyšování cen u zboží a služeb (příklad: za 50 korun si dnes koupíme dva nanuky, ale za deset let třeba jenom jeden).

Celkově pořídit si nemovitost (ať už byt či dům) je krásné, vlastnit něco. Víte, že peníze, které do nemovitosti investujete jdou jen a jen do vašeho.

moderní byty

V Česku žije více než osmdesát procent ve vlastním, což co si budeme, toto číslo není zrovna nejmenší. V Evropské unii se tak umístila na jedenáctém místě. Slovensko se umístilo dokonce na třetím místě (devadesát procent domácností bydlí ve vlastním domě či bytě). Naopak nejvíce obyvatel žijící v nájemních bytech je v Německu či Rakousku. V ČR žije nejvíce lidí v nájmu na severu Čech, Moravě a také v Praze (jelikož v Praze koupit nemovitost je finančně náročné).

Hodně lidí kupují nemovitosti pouze za investičním účelem. Koupí/vezmou si hypotéku většinou byt, kde si uloží peníze a poté ho pronajímají, z čeho získávají peníze.

rodinný dům krásná příroda

Kolik lidí žije v bytech a kolik naopak v domech?

V České republice žije v bytech žije 52,8 % a v rodinných domech 46,7 %. Jak je známo, tak nejvíce lidí v domech žijí ve Velké Británii (dokonce 84,7 %), dále také v Chorvatsku (80,8 %), Belgii (77,6 %) a v Nizozemsku (77,1 %). Naopak nejvíce obyvatel žijící v bytech je v Evropě oblíbeném Španělsku – 66,5 %.

Kde je nejnákladnější bydlení v porovnáním se mzdou/platem?

Nadměrné náklady za bydlení znamená, že lidé dají více než čtyřicet procent všech svých příjmů. Největší problém je v Řecku, kde nadměrnou částku platí 40,7 % obyvatel. V ČR jde o 10,5 % lidí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup