Negativní internetový svět


Časově náročné chvíle
Jistě, každou volnou chvíli se snažíme strávit tak, jak si sami přejeme. Odpočinkem, relaxací, různou zábavou nebo jiným směrem. Někdy se však stane, že se ponoříme do tolik známého virtuálního světa natolik, že zapomínáme na vše podstatné kolem nás. Určitě jste už slyšeli o tom, že internet je jakýsi žrout času, který můžeme využít jednoznačně jinak.
studentka ve svetru.jpg
Nežádoucí výpadky
Také jste se dostali do situace, kdy na čas a doslova na vteřinu musíte být online? Jistě znáte třeba internetové aukce, domluvené povídání přes skype s kamarády a podobně. Když však nastane situace, kdy nás internet zlobí a dojde k výpadkům z různých příčin, je to v tu chvíli pro nás velmi nepříjemné. Dostáváme se do stresových situací a také zjišťujeme možné příčiny. Ovšem ne vždy je chyba na naší straně.
Internetové bankovnictví
Každý z nás má obavy z různých podvodů i konkrétně na internetových stránkách bankovnictví. Bankovní služby využíváme velmi často, protože jsou rychlé a jednoduché. Avšak pokud jde o naše finanční zázemí, pak ho neochrání ve virtuálním světě takřka nic. A proto může být jakýkoliv účet snadno napaden. Je dobré každou platbu překontrolovat z hlediska zabezpečení.
Nákupy online
Že vás právě nenapadá žádná negativní myšlenka kromě platby? A nakupovali jste někdy v oblíbeném eshopu a zboží co jste měli vyhlédnuté, bylo již vyprodáno? Ano, i to je možné. Navíc je nákup velmi zdlouhavý samotným dodáním proti kamenným obchodům, kde můžeme zboží mít hned.  
dvanáct hodin.jpg
Podvodné jednání
Nejen na seznamkách můžeme narazit na podvodné osoby, což ani v tomhle případě nepoznáme. Také bazary a jiné webové portály skrývají mnohé bezpečí. Od nabízení falešných služeb až po výrobky, které nemusí být totožné s prodávajícím. V závěru můžeme konstatovat, že ani jisté zprávy nebo informace nemusí být skutečně pravdivé, protože někdy se fantazii meze nekladou.