Objevte v sobě styl východu


Korejská móda v poslední době hýbe světem. Může za to určitě i fakt, že korejský hudební žánr k-pop a korejské seriály a filmy se začali hodně dostávat do podvědomí i lidí, kteří žijí mimo Asii, a získali si spoustu fanoušků. Zároveň platí, že Korejci, a především Korejky jsou považování za jedny z nejstylovějších lidí napříč všemi státy.

Nemusíte si zoufat, že nežijete v Koreji a nemáte přístup k oblečení, které nakupují oni. Korejský styl si můžete vytvořit i pomocí kousků, které se prodávají u nás. K tomu vám dopomůže například nakupovat u velkých obchodních řetězců, který mají široký výběr oblečení a často tam najdete i zahraniční módní trendy. Může se jednat například o oděvní řetězec About you, kde vám poskytneme About you slevové kódy 25.

korejka

Jakých zásad se tedy držet, když se chcete oblékat ve stylu Koreji? Udržujte svůj styl jednoduchý. Jednoduchý výběr oblečení a výběr jednoduchých barev, které se hodí téměř ke všemu. Vyhoďte ze svého šatníku nepotřebné doplňky i příliš extravagantní kousky, které neumíte správně nakombinovat.

Využívejte dobře doplňky. Korejky umí doplňky nosit s velkým stylem a elegancí. Ale nepřehánějte tu. Na korejských dívkách obvykle neuvidíte více, ne jeden či dva doplňky. Jako doplněk vám můžou sloužit sluneční brýle, hodinky, klobouk, čelenky, pásek, šátek a spoustu dalších věcí.

korejka

Oversize. Tedy trend se hodně dostal i d našich končin. V Koreji je opravdu velmi oblíbený. Pokud se vám tento styl líbí, oversize styly nic nezkazíte. Oversize mohou být trička, šaty, mikiny nebo třeba saka. Oversize topy a mikiny vypadají skvěle kombinované s džínovými šortkami. Pokud se nebojíte, zapojte do svého šatníku krátké sukně. Především mladší generace Korejek má tento styl sukní velmi v oblibě, především ty áčkového střihu. Doplňte je třeba nápaditějšími punčochami nebo podkolenkami.