Umí lidé s počítačem?

Počítač nás ovlivňuje každý den, protože na něm mnoho lidí pracuje, jelikož se dá v dnešní době již všechno na počítači vytvořit a udělat. Pomalu se přechází na sedavé zaměstnání u počítače, protože je to prakticky to jediné, co budeme v budoucnu potřebovat. Vše asi budou řídit stroje, nebo nějací kovoví pomocníci a my budeme jen klikat. Pak si najdeme stroj i na to klikání a nebudeme dělat prakticky nic, protože to nám jediné jde a jsme čím dál tím více líní. Lenost ale není způsobena ničím jiným než právě tím, že si vytváříme tyto mašiny a roboty, kteří vše dělají za nás a tím vlastně ženeme sami sebe do záhuby, protože jednou kvůli tomu přestaneme existovat a budeme toho litovat, to je jasné.

počítač

Všechno, co zezačátku vypadá super a lákavě je ve skutečnosti šílenost, která nás akorát zabije, a nebo nás zažene do záhuby, to je jasné. Proto bychom to neměli tolik přehánět a neměli bychom tolik spoléhat na počítače a celkově IT systémy, ono to totiž jednou nemusí fungovat, ba dokonce to jednou může přestat fungovat úplně, je to tedy velmi tenký led mezi tím, jestli to používat nadále a zdokonalovat to, nebo jestli trochu brzdit.

počítač

Na jednu stranu je fajn, že tyto možnosti máme, na druhou stranu nám to může opravdu ublížit. Už teď nám to bere čas, který bychom mohli trávit například s rodinou, ale zároveň díky pokročilé a moderní technice máme roboty, kteří nám pomohou a ušetří nám čas. My místo toho ale pracujeme, to je ale na jiné povídání. Lidé pracují na počítačích denně a myslí si, jak jsou znalí, přitom ve výsledku vlastně neumíme ani zlomek toho, co všechno počítač nabízí. Vlastně neumíme nic, jen opravdoví IT pracovníci ví, o čem je řeč. Obyčejný člověk, který pracuje na počítači a není to konkrétně třeba programátor, rozhodně neumí na počítači. Je to jen zástěra, každý si myslí, jak umí s počítačem, přitom nedělá prakticky žádné operace, vše za něj dělá jen počítač.