Náhradní díly

Mít autoservis znamená nejen vyznat se v autech a umět je opravit, ale také umět sehnat veškeré potřebné náhradní díly.

Pokud pracujete ve značkovém autoservise, tzn, že opravujete jen auta té které značky, máte značně usnadněnou práci. Ke každému autu máte katalog se soupisem náhradních dílů a součástí a díly podle katalogového čísla objednáváte přímo u výrobce. Budete-li potřebovat součástku vstřiku motoru, najdete je pod číslem 03l130277q woocar.cz, a jednoduše ji objednáte u výrobce.

Pokud ale jste menší autoservis a do dílny vám vozí auta všech značek, tak jestli si chcete udržet klienty, musíte umět hledat na internetu. Najít nejen chybnou součástku, ale také ji na internetu koupit a pokud možno tak najít nejlevnější variantu. Jen tak bude zákazník spokojený.

náhradní díly

Každé auto je smontováno na výrobní lince s tisíců součástek a každá součástka se může porouchat, rozbít a je potřeba ji vyměnit. Každý značkový autoservis má kompletní katalog náhradních dílů a podle něj je schopen daný díl u výrobce objednat a v autě poté vyměnit. Jste-li soukromý automechanik, musíte si poradit sám a složitě se k dané značce vozu a typu vozu dopátrat konkrétního náhradního dílu.

náhradní díly

Proto se řada automechaniků specializuje na dvě tři značky aut, protože jim to velmi usnadní práci se sháněním náhradních dílů. Výhoda soukromých automechaniků je jasná, většinou jsou levnější než autorizovaný servis a umí si poradit i bez originálních náhradních dílů. Ne vždy je potřeba skutečně originální náhradní díl, někdy se dá použít přímo i z jiného typu vozu nebo se dá nějaký jiný mírně upravit. Může to být opravdu velký finanční rozdíl. Jezdíme auty a jako každé spotřební zboží, občas se něco porouchá nebo při autonehodě rozbije. A pak je tu pan doktor pro auta – automechanik. Ten dá našeho plechového miláčka opět dohromady a my můžeme jezdit dál.