Ideální barvy do interiéru

To, jak se ve svém domě či bytě cítíme, záleží prakticky pouze na prostředí, ve kterém se nacházíme a roli hrají vjemy, které vnímáme, a které působí na naše smysly. Samozřejmě i barva, do jaké je celá místnost laděná, je velmi důležitá, protože každé barvy na nás působí psychologicky jinak a jinak stimulují náš mozek. Samozřejmě to, že někomu přijde příjemná barva zelená neznamená, že tomu tak bude i u někoho jiného. Záleží, co máme rádi my osobně, někdo radši teplejší barvy a prosvětlený domov, někdo spíše tmavší a tmu, ve které se třeba cítí bezpečněji.

červená kuchyně

Pravým domovem je pro nás místo, kde se cítíme skvěle a prostředí na nás působí příjemně. Je proto důležité vybírat nábytek, barvy a dekorace podle toho, jak chceme, aby na nás prostředí působilo. Také je důležité myslet na to, o jakou místnost se jedná, protože jedině tak můžeme zvolit správné řešení našeho interiéru.

Do ložnice si určitě nebudeme dávat barvy, které odráží světlo, protože usínat v prosvětlené ložnici je poměrně náročné. Samozřejmě jsou lidé, kterým světlé barvy v ložnici dělají dobře. Je to vše pouze o odstínu. U některých barev je dokázáno, že uklidňují naši mysl. Jsou to například tyto barvy:

  • zelená
  • modrá

zelená ložnice

Naopak do pracovny či vaší kanceláře bychom zvolili právě zmíněné světlé barvy, které vás udrží vzhůru a svěží a budete tak mít chuť pracovat. Do obývacího pokoje je fajn zvolit útulné barvy, můžou se určitě zvolit světlejší barvy, aby prostor vypadal větší. Je fajn také zvolit barvu, která je jemná, protože v obývacím pokoji trávíme mnoho času.

  • béžová, šedá, bílá
  • žlutá (pozor, ne však ve velké míře!)

Samozřejmě i fialové a červené odstíny se hodí do interiéru, ale spíše do kuchyně, kde chcete ožít a připravit si tak skvělou večeři. Tyto barvy můžeme zvolit také do jídelny a rozhodně to nebude šlápnutí vedle.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup