Křišťálově čistá voda na koupání

S blížícím se létem přichází i nadšení spojené s koupáním ve vlastním bazénu. A potom starosti o to, jak udržet vodu čistou. Pokud se totiž o vodu v bazénu nebudete správně starat, může se zkazit, vytvoří se v ní řasy, a poplave v ní veškerá napadaná, i přinesená špína. Jak tedy udržovat vodu v bazéně čistou na koupání?

voda v bazénu

Pořiďte si k bazénu sprchu

Mít u bazénu sprchu není od věci. Když totiž vlezete do bazénu upocení, váš pot vodu znečistí. Nemluvě o tom, že vaše stará kůže v bazénu zůstane, a vodu kazí.

Lavorek na omytí nohou

Další nezbytností před vkročením do bazénu by mě být lavorek, ve kterém si nejprve opláchnete nohy, na nichž máte nečistoty ze zahrady, nebo bot. Nenanosíte je tak do bazénu. Vodu v lavorku je vhodné pravidelně, nejlépe každý den, měnit.

Plachta na bazén

Dalším neodmyslitelným prvkem je pak plachta na zakrytí bazénu v době, kdy se nikdo nekoupe. Pokud pořídíte plachtu solární, bude se voda v bazénu navíc ještě ohřívat.

koupací kachnička

Správná chemie

K udržení čisté vody v bazénu je nutné používat správnou bazénovou chemii v doporučeném množství. Která chemie je vhodná pro vás, a váš bazén, vám nejlépe poradí odborníci, které můžete kontaktovat například na e-shopu s bazénovými prvky Chlorito. Abyste měli jistotu, že jste do bazénu použili opravdu správné množství bazénové chemie, můžete použít tester ph, který vám ukáže, zda je potřeba chemie ubrat, nebo naopak přidat.

Vysavač

Bazénový vysavač je šikovná pomůcka, jak dostat z bazénu veškeré nečistoty, které se do něj při koupání dostaly, jako například mrtvý hmyz, stébla trávy, písek, a řasy.

Filtrace

Rozhodně je dobré nezapomínat ani na bazénovou filtraci, která filtruje veškerou vodu v bazénu, čistí ji, a vrací ji zpátky čistou. Druh filtrace zvolíte podle velikosti bazénu, a nejlépe po poradě s odborníky. Zde se ovšem rozhodně nevyplácí šetřit.