Nákup bezpečnostních kamer

Jistě již máte všude čidla a zámky a bezpečnostní dveře a alarmy a já nevím co ještě všechno. Ale králem stejně zůstane kamerový systém. Uvažujete nad jeho koupí? Nuže, čtěte dále, a zvíte kolik peněz by vás to mohlo stát.

Je jasné, že jedna kamera ohlídá chodbu v paneláku, ale nebude stačit na rodinný dům, nota bene, pokud je i s velkými pozemky. Pak již bude zapotřebí tzv. kamerový systém. Ten většinou bývá napojen na další systém, kterým se řídí.
Vnitřní kamera

Sami instalaci nezvládnete. Namontovat kamery zcela jistě ano, ale další věci kolem už budou obtížnější. Pokud budete na kabelech, nebo na bezdrátu, vždy si udělejte plánek, a s tím jděte na firmu. Ta vám poradí nejlépe kam, a hlav nějakou kameru umístit.
Podomní zloděj

Nejlevnější kamera, která mimo hlavní funkce nic neumí se dá pořídit za pár šupů. Kolem pěti set korun s ne moc dobrým rozlišením nad garáž, hm, dobrá, postačuje. Ale pak se nedivte, že pokud pořídí záznam, budete na štíru s jeho kvalitou.

Dále zvažte, na čem budete dění na kamerách sledovat a jak často. Jiné je to u firem, kde na to kouká zaměstnanec stále, jiné u vás doma. Pokud nechcete rušit ostatní, je třeba počítat s investicí do monitoru. Kvalitní kolem pěti tisíc. Další investice bude do zařízení, kam se nahrávka uloží. Vhodné je to celé zapojit jako zvláštní počítač. Software vám dodá prodejce.
Venkovní kamera

Zda je lépe více kamer, nebo jedna otočná je již na vás. Otočnou pořídíte v té levnější kategorii za asi patnáct stovek, ve vyšší třídě i kolem pěti tisíc. Přes deset tisíc pak už v ní máte zoom, tu nejlepší kvalitu obrazu, funkce auto motion tracking, a dokonce si můžete vybrat médium, kam se, co uloží. K tomu další vychytávky, které z kamery dělají skoro inteligentního hlídače.

Mimochodem, mezi pravé kamery neškodí nacpat jejich imitace. Je to za cenu zhruba dvou set korun a spolehlivě odradí případného loupežníka.