Budoucnost možností herních zařízení

Před mnoha lety by si lidé řekli, že je nemožné, aby byl počítač v budoucnu využíván jako herní stroj. Byl stvořen pro výpočet příkladů a jeho velikost byla srovnatelná se školní třídou. Za ty roky lidstvo udělalo hodně kroků vpřed. Především v elektronice a v možnostech zábavy. V dnešní době jsou i tací, kteří si vydělávají hraním počítačových her. Existují světové šampionáty populárních titulů. Mohli byste si říct, že budoucnost je teď. Ale z pohledu herních vymožeností se můžeme těšit na více možností, které nás vezmou na jinou úroveň jejich vnímání.

mobil, fotografie

 Herní počítače a konzole

Dokonce i “nehráč” má povědomí o tom, že existují ve světě herní počítače anebo přístroje stvořené přímo ke hraní: konzole. Slouží ke hraní těch nejlepších herních titulů na vysoké detaily a přívětivý počet FPS. Samozřejmě záleží na komponentech přístroje. Herní počítače si prorazily cestu na svět ze začátku milénia. Hry začaly být propracovanější a normální kancelářský počítač je nemusel plně zvládat. Hráči byli a jsou schopni dát za herní stroj neuvěřitelné sumy. Zážitek ale jistě stojí za to.

Mobilní telefon a notebooky

Mobilní telefony od roku 2007 začaly být chápány úplně jiným směrem. Na svět přišel první dotykový telefon nazývaný smartphone. Obsahoval aplikace, dotykovou obrazovku, a dokonce přístup na internet. Za tu dobu tyto přístroje také ušly dlouhou cestu. Dnešní kousky jsou nesrovnatelné s těmi prvními. Dokonce mezi výrobci jsou i snahy o vyrobení herních telefonů. Dají se na nich hrát hry, které normálně hrajeme na PC.

Budoucnost mobilních telefonů je v tomto ohledu velká. Budeme moci hrát své nejoblíbenější hry kdykoliv a kamkoliv půjdeme. Na plný výkon herních mobilů si ale budeme muset ještě počkat. Nemohou v sobě nosit příliš silný grafický čip, který potřebuje být řádně chlazen. To stejné platí o procesoru. Chlazení je zatím řešeno obstojně. Dnes v sobě nosí procesory, které jsou srovnatelné s levnějšími notebooky.
ovladač, hra, technika

Také notebooky jsou budoucností pro hráče. Kdysi byly spekulace, že každý uživatel počítače bude upřednostňovat notebook před počítačem a tím klasické stolní sestavy vymizí. Toto tvrzení se samozřejmě nevyplnilo. Hráči spíše využívají stolní sestavy než notebooky. Proč? Hlavním důvodem je výkon. Do počítače si můžeme dát ty nejdražší komponenty se silou, která rozjede ty nejlepší hry na perfektní detaily. Notebooky jsou stejně omezeny jako mobilní telefony. Málo místa neumožňuje nasadit ty nejlepší grafické možnosti kvůli stále stejnému problému: chlazení. Můžeme ale i tak pořídit solidní notebooky, které se dají využívat na hraní na úrovni, kterou zvládne stolní herní počítač. Jejich cena je ale trochu vyšší než u PC stejného výkonu.

Technika jde neustále dopředu. My jen můžeme čekat, co nám budoucnost přinese. Předem můžeme předpokládat, že se bude jednat o vývoj virtuální reality, lepších grafických možností a přenosnějších herních přístrojů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup