Který den se přestěhovat, abyste se vyhnuli zbytečným komplikacím


Nikdo z nás nemá rád komplikace, protože jen ztěžují život a brání jeho skutečnému prožívání. Přesto někdy není tak snadné komplikacím se vyhnout, když nevíme, jak to udělat. Komplikace se objevují i při stěhování v Praze, a to poměrně často, protože nejde zrovna o malichernost, kterou lze vyřešit během pár hodin. Každému stěhování předchází důkladná příprava v podobě balení věcí, rozmontování nábytku, administrativních záležitostí, třídění a vyklízení věcí či úklidových prací a stává se, že buď na něco zapomeneme, anebo se do něčeho pustíme v nevhodný čas.

kartonové krabice

Kdy je nejlepší doba kontaktovat stěhováky – nejlépe půl druhého měsíce předem, tehdy je téměř jisté, že uspějete s vhodným termínem.

Kdy je vhodné začít s balením věcí – ideálně ve stejné době, kdy objednáváte stěhovací firmu. Můžete rovněž využít nabídky pronájmu či odkoupení kartonových krabic nebo balicího materiálu. Pět nebo šest týdnů předem se zdá hodně, ale pokud si balení rozvrhnete v průběhu tohoto časového období do dílčích částí, uvidíte, že to nebude nic traumatizujícího.

stěhování v Praze

Který den si zvolit jako stěhovací – klidně si vyberte den, který vám osobně nejvíce vyhovuje, ale můžete se inspirovat i našimi úvahami: V pondělí se lidé nejvíce stresují, protože začíná pracovní týden a po uplynulém víkendu bývá mnoho lidí v jakémsi šoku. V úterý to není o moc slavnější, ale ve středu se už pracovní týden láme a ve čtvrtek blížící se víkend působí na psychiku mnohem lépe. Atmosféra ve městě na chodníku, na silnici, v nákupním centru a kdekoli jinde bývá ve středu, ve čtvrtek a v pátek příznivější, než v jiné dny, a toho byste mohli využít i vy na stěhování. Bude i menší pravděpodobnost nějakých problémů či nehod.

Přes den, v noci nebo večer – anebo úplně brzy ráno, což je snad ta nejlepší volba. Jde totiž o to, že přes den i navečer je hustý provoz, venku spousta různých zvědavců včetně pochybných „živlů“, s nimiž se můžete ve městě potkávat i hodinu po půlnoci. Ale mezi třetí a pátou hodinou ranní se venku nepotkáte téměř s nikým, a pokud ano, jsou to výjimečné situace, kdy lidé cestují do zaměstnání nebo na dovolenou.