Koupání ve slané vodě

Bazénová sůl Chlorito.cz je skvělým pomocníkem každého majitele zahradního koupacího zařízení. V dnešní době je k údržbě vody využívána čím dál častěji. Pokud je i Váš bazén vybaven tak zvanou solničkou, tedy salinizační jednotkou, můžete k úpravě vody ve Vašem koupání také tento skvělý materiál využít. V salinizační jednotce probíhá elektrolýza, díky níž se sůl mění na aktivní chlor, který dokonale dezinfikuje vodu, a to bez zbytečného chemického zápachu, a navíc budete mít ve Vašem koupání slanou vodu jako u moře.

žena ve vodě

Bazénovou sůl vsypete do vody už před začátkem koupací sezóny a pak v průběhu léta už jen přidáváte, pokud náhodou dopouštíte vodu nebo třeba pročišťujete filtraci nebo jinak odpouštíte vodu, aby bylo soli ve vodě stále dostatek. Nezapomínejte ovšem, že při probíhající elektrolýze se ve vodě samovolně zvyšuje PH vody, a proto je důležité při tomto způsobu ošetření bazénové vody používat přípravek PH mínus pro snížení PH vody. Tímto přípravkem byste měli být také předzásobeni už před začátkem koupací sezóny.

děti koupání

Ať už vodu ve Vašem koupání ošetřujete běžnými chlorovými přípravky, kyslíkovými přípravky či právě bazénovou solí, nezapomínejte na pravidelnou kontrolu vody za pomocí testerů, a to alespoň jednou týdně. V případě ošetřování vody solí jde hlavně o kontrolu PH vody, abyste zamezili korodování kovových částí bazénu či tvorbě řas. Bazénová sůl je k dostání na trhu v klasických pětadvacetikilových pytlích a to hned od několika prověřených dodavatelů. Jde o čistý chlorid sodný bez jakýchkoliv přidaných látek či nečistot v potravinářské kvalitě. Pokud by v tento materiál obsahoval i jiné látky, jako třeba jod, který najdete v kuchyňské soli, mohlo by dojít k nevzhlednému zabarvení vody, proto je důležité tento přípravek dobře vybírat. A pak už si jen užívat koupání v dokonale čisté vodě.