Jak ušetřit na údržbě svého vozu?

V dnešní době má auto skoro každý, z daleka ne každý mu ale technicky rozumí a je proto nucen do něj dávat mnohem více peněz, než by bylo nutné. Základem je pravidelná péče a alespoň jednou ročně servisní prohlídka. To je věc, kterou drtivá většina lidí sama nezvládne, co však zvládnout můžete je najít si vhodný servis. Při jeho hledání není od věci dát na radu přátel či známých, kteří již mají s daným servisem zkušenosti. Zažila se taková věc, že nejlepší volba je vždy autorizovaný servis, to však zdaleka ne vždy musí být pravda a rozhodně tak není od věci podívat se po servisu v okolí bydliště, kde můžete dostat stejnou nebo i vyšší kvalitu při výrazně nižších cenách.
Nářadí pro kutily
Náhradní díly
Čas od času se něco na autě rozbije a většina lidí v takovém případě kupují zásadně nové díly. Už je nenapadne, že je možné využít inzeráty, autovrakoviště nebo bazary. Samozřejmě je však nutné, aby byly autodíly nepoškozené a plně funkční. Doporučuji si proto vzít s sebou technicky zdatného kamaráda, v případě, že nikoho takového nemáte se tomu raději vyhněte.
Pravidelná údržba a kontrola
Vždy myslete na výměnu letních a zimních pneumatik. Kromě toho, že to je dané zákonem, tím prodlužujete životnost daných pneumatik a samozřejmě zvyšujete svoji bezpečnost. Další důležitou věcí je pravidelná kontrola a doplňování provozních kapalin. Především dbejte na to, abyste měli dostatek motorového oleje a brzdové kapaliny. Kontrolujte své auto poslechem a při jakémkoli nezvyklém zvuku se zajímejte odkud pochází a zda nedošlo k nějaké závadě.
Oprava auta
Drobnosti můžete zvládnout sami
Většinu věcí je samozřejmě lepší přenechat profesionálům a neriskovat tak potenciální ještě větší poruchu nebo, nedej bože, své zdraví. Některé drobné opravy a věci týkající se údržby ale můžete zvládnout sami. Pokud si nejste jisti, zeptejte se kamaráda nebo shlédněte jeden z mnoha video návodů na internetu. Myslete na to, že kvalitní péčí zásadně prodloužíte životnost vašeho vozu.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup