Zničte svou obezitu

Chcete-li zhubnout, nečekejte na nový měsíc, ale začněte teď! Obezita není zrovna nejpříjemnější záležitostí a ničí vaši duši i tělo. Zbavte se ji co nejdřív.

Zničte svou obezitu

Obezita je problémem, který řeší celá řada našich spoluobčanů a možná i vy sami. Nejedná se však pouze o problém, který se týká pouze estetické stránky, ale jde hlavně o zdravotní komplikaci, které je dobré se vyhnout. Pokud se vám toto nepodařilo, tak je vhodné se snažit obezity co nejdříve zbavit. Nadměrné množství tukové tkáně v těle nejenže vůbec nepůsobí pozitivně, ale naopak může člověka i nebývale poškodit. Mnoho civilizačních chorob je v našich končinách spojeno hlavně právě s velkou váhou.

Měření břicha

Je ale pravdou, že i když člověk hodně váží, nemusí to automaticky znamenat, že by měl začít hubnout. Hodně záleží na velikosti dané osoby a jeho stáří. Osobní váha tak může zkreslovat, a to i když váží přesně. Chcete-li vědět, jak na tom doopravdy jste, spočítejte si BMI pomocí speciální kalkulačky. V případě, že vám v ní vyjde obezita, pravděpodobnost, že by to bylo jinak, je skutečně velmi malá. A když vám obezita vyjde, měli byste s tím začít co nevidět něco dělat.

Začněte lépe jíst

Základem každého hubnutí je úprava jídelníčku. Valná většina Čechů jí vyloženě nezdravě. A nejde jen o typické české pokrmy jako svíčková nebo vepřová se zelím, ale i import ze západu. Hranolky, hamburgery a další pokrmy, které si lze snadno obstarat u stánku s rychlým občerstvením, jsou tím největším důvodem, proč český národ tloustne raketovým tempem. Místo těchto jídel byste měli začít jíst mnohem zdravější zeleninu, ovoce, luštěniny a můžete si dopřávat i masa, ovšem hlavně rybí a drůbeží.

Obézní ženy

Najděte si poradnu

Ne vždy se ale podomácku vyrobená dieta podaří. Málokterý laik dokáže sestavit vhodný jídelníček na měsíce dopředu. Na to má moc málo zkušeností, respektive znalostí. Proto je vhodné alespoň jednou navštívit profesionála, třeba v podobě dietologa, který vám poradí, co a jak. Nutriční specialisti jsou dnes již standardně využívaní, a to s velkým úspěchem. Nečekejte tedy ani minutu a vyrazte. Určitě se vám to vyplatí.