Sehnat sídlo není problém

Pro každou firmu a každého podnikatele je už od prvních chvil jejich podnikání nezbytné mít své sídlo. Tedy objekt s adresou, kde se dá podnikat a kde je takový podnikatel a jeho firma k nalezení. Bez toho to nejde, bez toho se podnikat nedá.

Ovšem ne všichni, kdo se chystají podnikat, vhodný objekt mají. A tudíž si ho musí někde nějak sehnat. Ale co vlastně často seženou?

Někdy se podniká v dokonalém sídle. Podnik má dobře vypadající nemovitost na známé adrese, je snadno k nalezení a může se tímto svým sídlem právem pyšnit. Jenže je celá řada případů, kdy se nepodniká v podobně dokonalých objektech. Jsou i soukromníci, kteří pracují v ne zrovna ideálních prostorech, kteří působí někde na periferii, kteří zkrátka na své sídlo nemohou být hrdí.

staré budovy

A když někdo nemá zrovna ideální sídlo, často kvůli tomu strádá. Třeba i jenom proto, že když vidí potenciální zákazníci jeho objekt, zapochybují o nabídce někoho takového, ztratí, a to třeba i zcela neprávem, důvěru ve zdejší nabídku. A to jenom proto, že to navenek nevypadá příliš důvěryhodně.

Lidé prostě dají i na první dojem. A aby byl tento dokonalý, musí se podnikat tam, kde to důvěru vzbuzuje. A když si nějaký podnik z jakéhokoliv důvodu nemůže dovolit vlastnit nemovitost takzvaně na dobré adrese, což by ho mohlo v očích veřejnosti poškodit, vsadí na virtuální sídlo Ostrava kancelar29.cz. Což je vlastně docela rozumné řešení.

objekt kavárny

Tady si podnikatel žádný drahý a těžko dostupný objekt se skvělým umístěním nepořizuje. Tady si v něm pouze nechá za úplatu poskytnout služby jako zpracování a přeposílání korespondence, tady může využít konferenční místnosti. A tím má formální sídlo na místě, kde na to může být hrdý, za pár korun. A ve skutečnosti může bez problémů pracovat někde docela jinde, tam, kde je to pro něj dostupnější a třeba i z jiných důvodů výhodnější.