Miminka online

Jste maminka, tatínek či jiný člen z rodiny, kde je populární sdílet své potomky na sociálních sítích? Zapojil/a jste se někdy do debaty ohledně svých či jiných dětí? Radíte se s ostatními, čím zaujmout svá zlatíčka?

V současnosti je moderní ukazovat lidem, jaká jsou vaše miminka, jak s nimi trávíte volný čas a užíváte mateřské dovolené. Mezi nejznámější média patří například Instagram, kde se rodiče zapojují do různých projektů, kdy ostatní sdílejí fotografie nejen svých dětí, ale také úžasných přírodních či jiných hraček, oblečků, zážitků a spoustu dalšího.
natáčení novorozence

#tipproneblboumamu je poměrně čerstvě používaný hashtag, který vznikl na Instagramu z důvodu rad maminek, které vymyslí něco originálního pro své děti, seženou nové vychytávky, najdou nová místa, kde je zábava nejen pro miminka, ale i pro samotné maminky nebo prostě jen tak, když potřebují poradit.

Na Facebooku potom můžeme najít spoustu bazárků, kde rodiče sdílejí oblečení, kočárky, postýlky nebo botičky, ze kterých jejich potomci pomalu, ale jistě vyrostli, i když by se to dalo využít, což někteří rodiče v horší finanční situaci ocení.
nožičky v dlaních

Velmi známý a poslední dobou i populární je Deník dítěte, který můžete najít na internetu. Jedná se o online knihu, kam si zapisujete veškeré informace o svém dítěti od porodu až dokud vás to neomrzí. Tento deník je možno vytisknout a svázat jako knihu, kdy díky online možnostem vidíte, jak přesně bude kniha vypadat. Do deníku se mohou přidávat i fotografie, a tak si po nějakém čase znovu připomenete, jak ten váš malý brouček vlastně rostl a měnil se.

 

Je to tak správně?

 

Každý si na tyto sociální sítě vytvoří svůj vlastní názor, zda je správné ukazovat všem svůj život s dětmi či ne. Někteří sdílejí každý den nové příběhy a typy, někteří si nechávají rady pro sebe. Je na každém z nás, jak tuto skutečnost online miminek přijmeme a jak zareagujeme.