Když najdete zvíře na ulici…

Když člověk najde zvíře na ulici, jeho první reakce je, že má daný člověk strach, aby mu zvíře neublížilo. Jestliže se ale jedná o malé zvíře, jako je například malé štěně či kotě, určitě se není čeho obávat. Něco takového vám rozhodně neublíží.

Pokud takové zvíře někde na ulici najdete a uvidíte, že má dané zvíře obojek nebo minimálně čip, ze kterého se dají zjistit informace, měli byste s daným zvířetem co nejdříve zavítat na policejní stanici, kde jsou schopni zjistit, komu dané zvíře patří. Pokud ale dané zvíře nebude mít nic z výše uvedených možností, nabízí se dané zvířátko vyfotit a umístit jeho fotografii na sociální sítě s tím, že se hledá majitel daného zvířete. Pokud se vám nikdo neozve, můžete se rozhodnout, zda si zvířátko ponecháte, nebo mu najdete náhradní rodinu.

pes v ulici

Nabízí se možnost dané zvíře umístit do útulku, o kterém víte, že by se o dané zvířátko postarali, ale mnohdy je mnohým lidem líto zvířata do útulku umisťovat, což je rozhodně pochopitelné. Často se v takovém případě lidé rozhodnou si dané zvíře ponechat a udělat z něj člena rodiny. Je určitě jasné, že by se u vás takové zvíře mělo daleko lépe, než na ulici.

kočka na ulici

Bohužel lidé dělají to, že se svých zvířátek zbavují tím, že je nechají někde u popelnice nebo je prostě vyhodí na ulici, jelikož například nemají dostatek času se o zvíře starat. Ač je tento přístup hrozný a rozhodně nelidský, stává se to. Dnes už to není tak časté, jako to bylo dříve, ale i tak se dnes lidé, kteří něco takového udělají, najdou a mnozí se s tím dokonce ani netají. Něco takového je opravdu hrozné. Pokud se i vám stane, že najdete nějaké to zvířátko na ulici, pak věřte, že pokud byte mu poskytli domov a dané zvíře zahrnuli láskou, viděli byste, jak najednou dané zvíře ožije a bude vás milovat tak, jak nejvíce to jen dokáže. Zvířátka si rozhodně zaslouží domov, kde budou vítaná a kde je budou mít všichni rádi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup