Jak nastartovat blog

Připravit si blog není až takový problém. WordPress, Blogspot, Wix nebo Blogger jsou služby, se kterými připravíte blog celkem snadno a zdarma. Hlavní práce ale přijde po technickém zprovoznění, a to je ta těžší část. Blog musíte zaplnit obsahem a hlavně si musíte najít čtenáře. Nejúspěšnější blogy své majitele uživí, ale věřte, že velká část blogů nepřežije ani několik měsíců.
slovo blog

Kvalitní obsah a trpělivost

Čtenáře nenajedete ihned, to je logické. Váš blog si najde publikum teprve až na něm bude několik smysluplných a originálních článků a obsah bude pravidelně doplňován. Napsat kvalitní a poutavé články je mnohdy obtížné a také je potřeba psát o aktuálních a žádaných tématech. Dalším důležitým bodem je fakt, že téma blogu vás musí bavit, jinak by práce na něm postrádala smysl.

Nečekejte až čtenáři sami přijdou, přiveďte si je

Čtenáři sami nepřijdou. Musíte si je aktivně hledat. Blog mějte vizuálně přitažlivý s jednoduchým menu. Z hlavní strany musí být na první pohled poznat, jaké je jeho zaměření. Tomu pomohou vhodně zvolené obrázky a barvy, případně originální logo. Například blog o zahradničení by neměl být černý a pochmurný, takový by naopak měl být blog o hororech.

Až budete mít první kroky za sebou, tj. dobře zvolenou strukturu blogu a na něm několik článků, začnete jej šířit mezi své známé a na sociálních sítích. Vhodné je občasné vkládání vašich článků do tematických skupin na Facebooku nebo na Google Plus. Dále můžete založit Instagram a web podporovat pěknými fotografiemi.
blog na zařízeních

Vyhledávače

Blogovací služby mají často ve svém nastavení i podporu pro vyhledávací roboty. Pokud všechny parametry nastavíte správně, vylepšíte tak pro své články umístění ve výsledcích vyhledávání. Zaměřte se na Google, Seznam a Bing. Takto získaní čtenáři jsou velmi cenní. Pozor však na jednu věc. Nekopírujte obsah z jiných webů nebo blogů. Vyhledávače za takové jednání penalizují a vaše články se nebudou zobrazovat na dobrých místech ve výsledcích vyhledávání.

Chce to čas

Jak jsme již psali na začátku, obrňte se trpělivostí. Rok je optimální doba, kdy se dá vyhodnotit úspěšnost nebo neúspěšnost blogu. Lidé si musí na váš web nejprve zvyknout a zapamatovat si jej. Vyhledávače také nezaručují bezvadné výsledky okamžitě. Proto je důležité to nevzdávat hned na začátku.